Podatek liniowy jako meteor

Jacek Rostowski minister finansów pilnuje budżetu i obiecuje obniżyć podatki.Ponoć ma być liniowy (ale w 2010) i to nie wyższy niż 16% z zachowaniem kwoty wolnej od podatku i z ulgą rodzinną.Minister mówi, że trwają prace analityczne. I jeszcze rzecz najważniejsza: według nowych reguł ordynacji podatkowej decyzja w sprawie podatków będzie wykonalna dopiero wówczas, kiedy stanie się ostateczna, co znaczy, że odwołujący się od decyzji urzędnika podatnik zapłaci dopiero wtedy, gdy przegra spór. Teraz, jak niektórzy wiedzą, najpierw się płaci a potem dłuuugo czeka na rozstrzygnięcie.

Na forum krakowskich targów próżności: PO, czytaj moi koledzy partyjni szukają kandydata na prezydenta Krakowa. Obawiam się, że będą się starali nie dostrzeć tego kandydata, który miałby prawdziwe szanse. No tak, chyba tak to można ująć??!!

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *