Najważniejsze kobiety w świecie

Według magazynu “Forbes” najbardziej wpływową kobietą w świecie jest … amerykańska pierwsza dama Michelle Obama. Drugie miejsce zajęła Irene Rosenfeld, szefowa wartego 30 miliardów giganta Kraft Foods. Zaraz potem znalazła się  Oprah Winfrey. Dopiero 4 i 5 miejsce to bezpośredni świat polityki: 4 – Angela Merkel, a 5 –  Hillary Clinton.

Morał z przypowieści: najpotężniejsza kobieta świata jest jedynie (!) żoną prezydenta. A pani kanclerz Niemiec na miejscu 4. Chociaż przypomina mi się dowcip, który kiedys słyszałam. Państwo Clintonowie jadą przez Stany Zjednoczone i na jednej ze stacji benzynowych przedziera się przez szeregi ochroniarzy właściciel stacji, który okazuje sie być dawnym adoratorem pani Clinton. Pan Clinton mówi do żony: Popatrz kochanie gdybyś wyszła za niego, byłabyś teraz żoną właściciela stacji benzynowej, a jesteś panią prezydentową. a na to Hillary Clinton: Popatrz kochanie na to z innej strony; gdybym wyszła za niego, to on byłby prezydentem USA, a ty mógłbyś być właścicielem stacji benzynowej. I to może jest kolejne dno sondażu magazynu “Forbes”.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *