Klasy brydżowe

Ze względu na moje pomysły dotyczące programów dla uczniów wybitnie uzdolnionych wreszcie rusza klasa w gimnazjum, gdzie będzie się uczyło gry w brydża.Tak, tak powstaną klasy brydżowe. Polska kiedyś była mistrzem świata w brydżu, teraz jej świetność się skończyła. Może czas powołać nowe kadry. A brydż to nie tylko karty, ale i logika.

W Rosji, a kiedyś w Związku Radzieckim istniały specjalne programy dla młodych szachistów i efekty były.

Po brydżu ruszą klasy szachowe. Trzeba budować  pomysły wspierające dzieci wybitnie uzdolnione. Tego w naszym kraju nie ma. Jest mnóstwo idei wspierających dzieci mające kłopoty z nauką, a nie ma dla tych, które są wybitne. Słowacy mają specjalne szkoły, a u nas problem wstydliwy. Wszyscy są równi, a więc tych lepszych trzeba usunąć.

Konferencja prasowa w czwartek o 11.00 sala 302 Rada Miasta. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *