Tytuł 38

Obiecuję, że po raz ostatni: nie mogę zrozumieć braku odpowiedzialności  ludzi za wydawanie publicznych pieniędzy.Takie zachowania powinny podlegać weryfikacji  a ludzie powinni ponosić  konsekwencje. Zbyt rzadko korzysta się z możliwości oskarżania niefrasobliwych ludzi władzy  o szkodliwość dla gospodarki. Po raz ostatni napiszę o obchodach w Krakowie rocznicy bitwy pod Wiedniem Jana Sobieskiego. Miasto, a więc my wszyscy zapłacimy za to ponad 3 miliony złotych.

Inny radny miejski parokrotnie usiłował przenieść pieniądze z tej czy innej imprezy kulturalnej (imprezy a nie wydarzenia kulturalnego) na remont chodników w Nowej Hucie.  Za każdym razem inni rajcy patrzyli na jego usiłowania z lekceważeniem i politowaniem. Biedak prymityw. A ja coraz bardziej zaczynam się skłaniać ku remontom ulic i chodników.

Jest to poniekąd aneks do moich apelów o szacunek dla pieniędzy podatników.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *