Tytuł 38

Obiecuję, że po raz ostatni: nie mogę zrozumieć braku odpowiedzialności  ludzi za wydawanie publicznych pieniędzy.Takie zachowania powinny podlegać weryfikacji  a ludzie powinni ponosić  konsekwencje. Zbyt rzadko korzysta się z możliwości oskarżania niefrasobliwych ludzi władzy  o szkodliwość dla gospodarki. Po raz ostatni napiszę o obchodach w Krakowie rocznicy bitwy pod Wiedniem Jana Sobieskiego. Miasto, a więc my wszyscy zapłacimy za to ponad 3 miliony złotych.

Inny radny miejski parokrotnie usiłował przenieść pieniądze z tej czy innej imprezy kulturalnej (imprezy a nie wydarzenia kulturalnego) na remont chodników w Nowej Hucie.  Za każdym razem inni rajcy patrzyli na jego usiłowania z lekceważeniem i politowaniem. Biedak prymityw. A ja coraz bardziej zaczynam się skłaniać ku remontom ulic i chodników.

Jest to poniekąd aneks do moich apelów o szacunek dla pieniędzy podatników.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *