I wszystko jasne

Polecam dzisiejszą Gazetę Krakowską. Tamże jest duży artykuł dotyczący rozwijającej się wspaniale kariery politycznej prof. Jacka Majchrowskiego – litościwie nam panującego (już drugą kadencję) prezydenta Krakowa. Pan M. został szefem nowego lewicowego stowarzyszenia "Rzeczpospolita Obywatelska". Był na zjeździe stowarzyszenia i Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz. Już nikt nie powinien mieć wątpliwości i nie ulegać kokieterii prezydenta Krakowa, że on jest jakoby pozapartyjny. Ciekawe jest zdjęcie znajdujące się obok tekstu. Na nim lewicowy prezydent stoi na pierwszym planie a z tyłu, tuż za nim czołowi , krakowscy i małopolscy działacze PO (co by nie powiedzieć pan senator i pan poseł). Domyślam się, że zdjęcie zostało dobrane nie przypadkowo. No cóż. Właściwie trudno cokolwiek dodać lub ująć. Sugesteie dziennikarzy są dość klarowne. Część PO wyraźnie sprzyja panu prezydentowi. No może nie wszyscy "z tła" na zdjęciu, ale znaczna część działaczy partii. I znów, czego się obawiam, zostanie nominowany do konkurencji o prezydenturę Krakowa  z panem profesorem Jackiem Majchrowskim człowiek słaby, mało znany mieszkańcom Krakowa, albo w innej wersji: pięciu kandydatów i znów bez problemu będzie wynik taki sam, jaki jest od dwóch kadencji. Wersją inną może być i ta, że pan profesor znudzi się funkcją i wybierze inną drogę  kariery.

A swoją drogą jak to jest z korzeniami naszego wychowania, rodziny, tradycji… Pan prezydent jest ze Sosnowca i tam wyrósł (aż do czasów studiów) a ja też jestem z Czerwonego Zagłębia, chodziłam do klasy licealnej z Gierkówną, a poszło mi w inną stronę . I propaguję nie egalitarystyczne poglądy Marksa ale zdroworozsądkowość i realizm ekonomiczny Miltona Friedmana.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *