Zaczynam kampanię.

  • Zaczynam      kampanie i zachęcam Państwa do zaglądania na niniejsza stronę. Zaczynam w      sposób nietypowy:

Pisałam już niżej, że stygmatyzowanie ludzi jest niedobre. A stygmatyzowanie w pewnej grupie, która ma stwarzać pozory jedności – jest skandaliczne.

Media piszą o kontrkandydatach obecnego prezydenta. Piszą niepochlebnie. Zresztą tak, jak w większości wypadków piszą niepochlebnie o obecnie panującym nam prezydencie. 
Jest to więc, jak się zdaje, bardzo dobra metoda zachęcania ludzi do brania udziału w wyborach. Żadnego dobrego słowa. Jeśli cos się ostatecznie pojawia to …. pisane za pieniądze podatników i chwalące dokonania prezydenta. Ci inni, pozostali nie maja takich szans. No może i mają, jak na przykład  Sławek Ptaszkiewicz – ale i zdaje się, że to jeszcze nie jego czas.. Jak objaśnia światu : chce być prezydentem, ma pomysł i kasę, ale i problem, ponieważ mało kto go zna. Długa droga przed nim. Prezydent ma łatwiej: jest wszędzie, wszędzie – otwiera małe księgarenki, sklepiki, olbrzymie hale, ale mało tego wkłada w umysły ludzi, że to dzięki jego wsparciu odbywają się koncerty, konkursy, istnieją szkoły, świetlice szkolne i właściwie WSZYSTKO !! Mało kto patrzy w inny sposób: że jednak cos trzeba zrobić, jeśli budżet miasta to 3,5 miliarda złotych. Tak więc wszyscy pracują na prezydenta, a prezydent potem o tym pamięta 🙂

A jak jest w partiach? Słucham od czasu, kiedy zaczęły się przygotowania i objawienia kolejnych
kandydatów. PIS, a słucham dokładnie – nie mówi, że szukają RZECZYWIŚCIE SILNEGPO KANDYDATA, PRAWDZIWEGO etc. I wtedy kiedy się na kogoś ostatecznie zdecydują – zapewne nie będą mówili, że inny byłby bardziej SILNY i RZETELNY . Po prostu będzie taki i już. Prawybory w PO pozwalają na wszelkie harce. Bez przerwy słyszymy, że nie ma dobrego, że są słabi a dzisiaj usłyszałam rano, że jak kandydat będzie na czwartym miejscu – to w ogóle blamaż. Media tym samym cytują kolegów (patrz wyżej) i … no właśnie – jesteśmy przygotowani do działania. Kurczę blade, gdyby ktoś powiedział dobre słowo. JEDNO!!

“.Niedobry to ptak, co swe gniazdo kala”. Była to refleksja pierwsza.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *