Kolejny etap kampanii prezydenta

Wiedziałam wcześniej, że prezydent ruszy w swojej kampanii sprawę komisji majątkowej. I jest. Gazeta Wyborcza pokazała kolejna odsłonę: czytamy:

Nie zamierzamy puszczać w niepamięć milionów złotych, które nam wydarto, być może drogą przestępstwa – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Marka P., pełnomocnika Kościoła przed Komisją Majątkową. I zapowiada walkę o odszkodowanie

Zatrzymany pod zarzutem korumpowania Komisji Majątkowej prawnik był znany z tego, że potrafił wywalczyć dla reprezentowanych przez siebie zakonów niezwykle atrakcyjne rekompensaty. Najczęściej było to mienie zamienne, wyceniane – też w wyniku zabiegów Marka P. – na tyle nisko, by można go było przyznać jak najwięcej. Pracował dla kilkudziesięciu zakonów i parafii w całej Polsce, m.in. dla: bazyliki Mariackiej w Krakowie, Towarzystwa św. Brata Alberta, Polskiej Kongregacji Cystersów, krakowskiego Towarzystwa Pomocy Bezdomnych im. św. Brata Alberta. Ks. Bronisław Fidelus z bazyliki Mariackiej mówił “Gazecie”, że to właśnie w korytarzu przed Komisją Majątkową polecono mu kontakt z Markiem P. jako człowiekiem, który wszystko wygrywa.

Byłam wśród osób, które poparły wniosek prezydenta skierowania sprawy do TK, Niestety wniosek upadł. Przeciw wnioskowi był klub PIS. A więc teraz prezydent wie, że do zwycięstwa w wyborach nie potrzebuje PISu,  zwraca się do tej części PO, która popiera jego opór wobec rozliczeń z kościołem. Podbiera część elektoratu PO i być może to się mu uda.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *