Sacrum Profanum w Krakowie

Byłam na koncercie inaugurującym festiwal Sacrum Profanum. I, co mi przykro stwierdzić, wynudziłam się okrutnie.  Dwugodzinny koncert zespołu z Islandii.  Oprawa plastyczna koncertu interesująca (światła polskiej oprawy – bardzo dobre). Jak napisano w programie, zespół zrodził sie z inspiracji Aphex Twin, ale to jednak było coś innego. W przerwie ktoś powiedział, że tak to jest, ludzie z północy swiata tak grają. Pomyślałam sobie, że jednak nigdy nie nudziłam się przy Griegu. No może ci z Norwegii są inni i ich muzyka nie jest tak monotonna. I sprawdziłam. Znalazłam kompozytora z Islandii Hilmara Örn Hilmarssona. I rzeczywiście, jego muzyka jest też taka melancholijna. Może rzeczywiście ci z północy tak właśnie komponują i odbierają świat.

PS Oczywiście, bez żadnych podejrzeń o propagowanie w czasie koncertu imion i nazwisk – na jednym slajdzie ogromne nazwisko jedynego i podstawowego sponsora, czyli Jacka M. prezydenta, a na drugim, równie dużym, nazwisko i imię dyrektora artystycznego (co, przyznaję rzadko się zdarza). A my zwykli podatkodajcy czymże jesteśmy, to pan prezydent przecież dał pieniądze, a pan dyrektor je wykorzystał. Skromności więcej Panowie!!

polecam:http://www.instytutobywatelski.pl/wydarzenia/124/jantos_zbyt_inteligentne_dzieci

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *