Oszczędności w mieście

Rząd premiera Donalda Tuska szuka oszczędności 17 miliardów złotych!! Niedługo spotka to i samorządy. One także muszą popatrzeć na zarządzanie miastem z pozycji rozsądku i dotowania wydarzeń jak najbardziej niezbędnych. Niestety, Kraków także to nie ominie. Pytanie: czy jesteśmy przygotowani na zarządzanie kryzysowe. Na wszelki wypadek nikt o tym nie wspomina.

PS

Statystyki mówią, ze 41% stanowisk pracy w Polsce jest finansowanych poprzez redystrybucję budżetu Państwa. Kto będzie miał odwagę przyjrzenia się zasadności istnienia bardzo wielu stanowisk w różnych instytucjach?

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *