Budżet 2009 – przymiarki

Nie za bardzo wiadomo, na jakie wpływy może Kraków liczyć w przyszłym roku. Nas też nie ominie kryzys, który wyrazi się poprzez wpływy z PITów i CITów. Prognozy robione przez rząd spłyną do Krakowa być może w najbliższy wtorek. Tak więc sesja w dniu dzisiejszym była taka, aby sobie pogadać. Niewyobrażalne jest jednak to, że w budżecie najwięcej pieniędzy otrzymają stadiony: 160 milionów złotych przeznaczone na stadiony Wisły, Cracovi i Hutnika. W kontekście mojej uwagi dotyczącej perspektywicznego widzenia rozwoju Krakowa pod kątem zmian demograficznych trzy wyremontowane stadiony będą niezbędnym elementem do życia dla starszych pań i panów za dziesiąt lat.

Ktoś niedawno słusznie zauważył, że Polska, jak juz wylosowała mistrzostwa Euro, to niedługo potem mogła je komuś sprzedać i na tym wyszłaby najlepiej. Z jednej więc strony nastawiamy się na włożenie bardzo dużych pieniędzy w sport wyczynowy, z drugiej zaś licząc na przybycie szerokiej publiczności (amatorów meczy piłkarskich) oferujemy im produkty kulturalne pt. "6 zmysłów" Awangardowan muzyka brytyjska będzie chyba najbardziej odpowiednia!!

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *