Tytuł 52

Na spotkania z paniami minister szłam z dość dużym sceptyzmem. Jednakże po spotkaniach  nieco się uspokoiłam. Jestem pełna uznania dla każdej z nich. Są to zdetreminowane, świetnie przygotowane do pracy, kompetentne kobiety, które wiedzą czego chcą. Najważniejsze, żeby im nikt nie przeszkadzał i nie wyhamowywał ich zapału. I to jest punkt drugi : NIE WOLNO PRZESZKADZAĆ IM W PRACY.

Tak sobie pomyślałam: może to już najwyższa pora, aby władzę przejęły kobiety. Im zależy (jak potwierdzają to badania socjologiczne!!) na idei, sprawie, realizacji pomysłów a nie na tym jedynie aby ustawić się wyżej w hierarchii. Oczywiście przesadziłam nieco, ponieważ  znam wyjątki a one niestety, przekreślają zasadność i uniwersalność w/w tezy. Chcociaż w dalszym ciągu, z biegiem lat i wiedzą wynikłą z własnych doświadczeń, coraz bardziej ufam w pracy kobietom.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *