Tytuł 66

Czytam Sztukę wojenną Sun Zi – (po raz kolejny). Rozprawa licząca dwa i pół tysiąca lat jest wciąż aktualna. Ba, użyteczna dla każdego, nawet i dlatego, kto twierdzi, że jest łagodny i świat wojen, zwycięstw i porażek jest mu obcy.  Sun Zi radzi:"Lepiej ograniczać liczbę swych przeciwników i zajmować się przede wszystkim tymi, których się ma pod ręką. Przyszłość okaże, czy rozszerzymy zasięg swych nieprzyjacielskich działań także i na tych dalszych."

 1 kwietnia przyjeża do Polski Daniel J. Mitchell – doktor nauk ekonomicznych, absolwent George Mason University, jednen z najbardziej znanych i uznanych ekspertów z zakresu polityki podatkowej pracujących w CATO Institute. Jest zwolennikiem podatku liniowego i międzynarodowej konkurencji podatkowej. Więcej szczegółów  dotyczących wizyty na  stronie www.pafere.org

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *