Tytuł 124

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan krytycznie ocenia propozycję wydłużenia do końca przyszłego roku, a tym bardziej na kolejne lata, możliwości korzystania z prawa do wcześniejszych emerytur przez osoby urodzone w latach 1949-68. Postulują powrót do projektu ustawy o emeryturach pomostowych, która jest mniej szkodliwa dla budżetu państwa.

Wcześniejsze emerytury to wzrost wydatków budżetowych – około 1 miliard zł w 2008 roku, a potem odpowiednio 1.6 mld i 1.7 miliarda. Skutki wprowadzenia emerytur pomostowych to około 20 milionów zł w 2008. Jest to zasadnicza różnica finansowa. Posłowie więc "brykają sobie" dalej, bez przeliczenia ile zapłacimy za ich niefrasobliwość.

Nigdy nie podejrzewałam, że będę broniła emerytur pomostowych! Ale też nie doceniałam, jak się okazuje tego, co mogą dla nas wykombinować "przedstawiciele ludu".

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *