Kolejny etap kampanii prezydenta

Wiedziałam wcześniej, że prezydent ruszy w swojej kampanii sprawę komisji majątkowej. I jest. Gazeta Wyborcza pokazała kolejna odsłonę: czytamy:

Nie zamierzamy puszczać w niepamięć milionów złotych, które nam wydarto, być może drogą przestępstwa – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Marka P., pełnomocnika Kościoła przed Komisją Majątkową. I zapowiada walkę o odszkodowanie

Zatrzymany pod zarzutem korumpowania Komisji Majątkowej prawnik był znany z tego, że potrafił wywalczyć dla reprezentowanych przez siebie zakonów niezwykle atrakcyjne rekompensaty. Najczęściej było to mienie zamienne, wyceniane – też w wyniku zabiegów Marka P. – na tyle nisko, by można go było przyznać jak najwięcej. Pracował dla kilkudziesięciu zakonów i parafii w całej Polsce, m.in. dla: bazyliki Mariackiej w Krakowie, Towarzystwa św. Brata Alberta, Polskiej Kongregacji Cystersów, krakowskiego Towarzystwa Pomocy Bezdomnych im. św. Brata Alberta. Ks. Bronisław Fidelus z bazyliki Mariackiej mówił “Gazecie”, że to właśnie w korytarzu przed Komisją Majątkową polecono mu kontakt z Markiem P. jako człowiekiem, który wszystko wygrywa.

Byłam wśród osób, które poparły wniosek prezydenta skierowania sprawy do TK, Niestety wniosek upadł. Przeciw wnioskowi był klub PIS. A więc teraz prezydent wie, że do zwycięstwa w wyborach nie potrzebuje PISu,  zwraca się do tej części PO, która popiera jego opór wobec rozliczeń z kościołem. Podbiera część elektoratu PO i być może to się mu uda.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *