LIBERTY WEEKEND

W sobotę i niedzielę byłam na Liberty Weekend w Warszawie. Była to konferencja poświęcona postaci Frederica Bastiata. Spotkało się wiele osób z różnych stron świata, aby porozmawiać o wolności w gospodarce (i chyba o wolności w ogóle). I nie do końca jest tak, że jak rozmawiamy o przyszłości państwa – to o tym samym mówi prelegent ze Stanów Zjednoczonych, Polski czy Ukrainy. Państwo znaczy u każdego z nich coś innego.

Powinnam napisać jakiś większy tekst o Bastiacie.

W środę Rada Miasta. Zaczynają się dość gwałtowne przesunięcia w budżecie miasta. Brakować będzie pieniędzy – i to pytanie najważniejsze: na co tych pieniędzy zabraknie. Czy pan prezydent za wszelką cenę będzie chciał zabezpieczyć sobie przedwyborczą dobrą sytuację i zacznie udawać, że można zacząć jeszcze wiele inwestycji, aby pokazać przy każdej okazji siebie, czy rozsypie się budżet na tyle, że zabraknie pieniędzy na pensje nauczycieli, czy… pytań wiele.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *