Wydarzenia

Wczoraj była Rada Miasta. I niestety, pomimo działania zwartej grupy radnych, nie zostanie realizowana istotna sprawa, którą wsławiłby się Kraków. Bardzo starałam się , aby przedszkola niepubliczne otrzymywały dotację taką, jaką otrzymują przedszkola publiczne. Do tej pory, decyzją jakiejś tam rady, kiedyś, te pierwsze dostają 75% dotacji przedszkoli publicznych. Nie za bardzo wiadomo dlaczego. Zadaniem gminy jest zapewnie miejsc przedszkolnych, a nie budowanie przedszkoli, a tym bardziej budownie i tworzenie przedszkoli tylko i wyłącznie samorządowych. Pieniądze, jak mówiłam na radzie, nie są prywatne, jakiegoś tam X, ale są dlatego, że płacą podatnicy. Toteż podatnicy powinni płacić jednakowo, za wszystkie dzieci gminne. To jest oczywiście streszczenie całego problemu. Można długo pisać o sprawie.

Jest jednak "po herbacie", ponieważ pan prezydent projekt wycofał, po tym, jak rada przegłosowała pozytywnie proponowane poprawki.

Właściwie można jedynie pochylić się ze zrozumieniem nad decyzjami prezydenta: z jednej strony twórca, wykładowca Krakowskiej Akademii im.Frycza Modrzewskiego, uczelni niepublicznej, z drugiej zaś konsekwenty przeciwnik wspierania edukacji niepublicznej w Krakowie. No cóż, to ma charakter rozdwojenia jaźni.

A swoją drogą braliśmy na radzie udział w spektaklu fantasy: przez 40 minut pan architekt opowiadał nam, jak będzie wyglądała wybudowana sala widowiskowa … na którą będzie trzeba wydać przeszło 400 milionów. Dzieło nie powstanie zapewne przez wiele, wiele lat, a na projekt, jak ćwierkały wróble, miasto wydało parę milionów. ha,

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *