A nie mówiłam 10

31 sierpnia 2006 roku napisałam w blogu:

"Wymiana pokoleniowa. William Golding napisał książkę "Lord of the Flies" (przetłumaczoną na język polski "Władca Much") Jeśli czytaliście to pamiętacie fabułę: grupa chłopców na skutek defektu w samolocie dostaje się na bezludna wyspę i tam organizuje sobie życie na wzór dorosłych. To miniaturowe społeczeństwo oparte jest na takich konfliktach,  że prawie ulega  katastrofie. Wypaczenia i skrzywienia doskonalsze niż w społeczeństwie dorosłych. Nazywa to się "uczeń przerósł mistrza".

Golding: cóż za przestroga w tej metaforze.

Pytanie: Starożytni a potem ci, mądrzejsi od nas mówili i pisali, że jeśli chcesz zarządzac innymi najpierw sam się dużo naucz. Czy mieli rację?"

Kto by pomyślał, jak prorocze były to słowa. Dorosłości i doświadczenia potrzeba po to, aby zarządzać, rządzić, mądrze żyć. No cóż, zaczekamy na rozwój wypadków. Szkoda tylko, że smarkateria załatwiła taki potencjał, jaki mógł istnieć w PO w Krakowie.

Dlatego też nie uwierzę w genialność 22 letnich prezydentów miast, 26 letnich posłów etc. Wszędzie potrzebne jest zwykłe ludzkie DOŚWIADCZENIE ( w tym dystans, szacunek do innych, brak zadufania, skromność). Eh, życie!

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *