Konkurencja – to robienie czegoś lepszego

Roman Kluska powiedział w wywiadzie: "…ogromnie zbiurokratyzowana rzeczywistość ogranicza mpżliwość wyżycia się w biznesie. Energii nie kieruje się na to, co piękne , na zrobienie czegoś lepszego niż konkurencja, ale na relacje z władzą, by dostać zezwolenie, koncesję i to przestaje bawić." Kluska nie przerabiał jeszcze jednej sprawy: dotacji europejskich będących w gestii urzędników. Dotacje dostają jedni, inni nie dostają. Przestaje funkcjonować wolny rynek, pojęcie "konkurencja" – też nie ma sensu. Konkurencję zwycięża się poprzez zrobienie, jak mówi Kluska, "czegoś lepszego" a dzisiaj nie chodzi o to, aby zrobić coś nowatorskiego, lepszego, zachwycić jakością etc, chodzi o to, aby znaleźć dojście do urzędnika, a potem, dzięki temu mieć dotacje.

PS Projekty europejskie dotyczące bardzo dużych pieniędzy nie są kodowane. Pierwszą informacją, jaką dostaje urzędnik jest autorstwo projektu, kto go składa. Procedury te są oczywiście antykorupcyjne(!!??).  Jakiekolwiek egzaminy są kodowane a projekty europejskie nie !!!

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *