Co może radny cd..

A jednak radny może nieco: na przykład może (przy wsparciu kolegów…) wypromować swoje nazwisko (bo przecież przede wszystkim o to chodzi) poprzez nie najmądrzejszy pomysł, ale taki, który nikomu nie zaszkodzi, nie będzie koncepcją systemową etc. Takim przykładem jest dziejące się aktualnie widowisko pod tytułem Victoria Wiedeńska. Pomysł nie do końca określony, nie za bardzo wiadomo z jakim celem, co mu przyświecało, o co chodziło. W każdym razie poszło… Miasto wydało ponad 3 miliony złotych. W międzyczasie rozpoczęła się akcja wyrzucania bibliotek z lokali spółdzielni. Może można kupić taki lokal dla miasta od spółdzielni, aby biblioteka nie zmieniła miejsca, trzeba pomyśleć, jak i co z tym zrobić. Miasto za parę lat nie będzie miało bibliotek. I to jest problem. Ale będziemy mieli parodniową imprezę (źle, moim zdaniem, zrobioną) za bardzo duże pieniądze.

Wniosek: jednak radny może wyciągnąć z kasy podatników pieniądze w sposób głupi i za to nigdy i nigdzie nie odpowie. Zastanów się Szanowny Wyborco komu dajesz pieniądze ze swoich podatków.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *