Metafizyka w trąbce.

Przesłałam do paru osób zaproszenie na spotkanie z posłem Palikotem w sprawach "Przyjaznego Państwa". Opisałam spotkanie i umieściłam własne sugestie dotyczące przebiegu – tak, aby było sprawnie i aby coś z tego pozostało. Dostałam okrężną drogą to samo zaproszenie, ale …. podpisane przez kogoś innego. Dziwne dzieją się rzeczy na tym świecie. Ja zniknęłam , ale na szczęście nie zginął po drodze poseł P.

Wydarzeniem dnia był koncert Tomasza Stańki na Rynku Głównym. To jest pytanie: jak można zaprezentować jazz na rynku. Było niewiele osób słuchających koncertu. Pierwsza część, moim zdaniem ciekawsza; druga – granie muzyki Krzysztofa Komedy, bardziej rozbudowana, ale jakby mniej metafizyczna. Lubię koncerty Stańki. Bardziej jednak cenię sobie jego płyty.

Pamiętam koncert Millesa Davisa w Warszawie. Aż mnie samej trudno uwierzyć, że go słuchałam. Pamietam do dzisiaj brzmienie trąbki Davisa.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *