Piazzolla po raz ostatni

Festiwal muzyki Piazzolli zakończył się o 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jestem pewna, że  było to znaczące wydarzenie w Krakowie. Muzyka wykonywana w najbardziej mistrzowski sposób. Kevin Kenner jak i Piazzoforte – na koniec,  sama muzyczna przyjemność.  Zresztą poziomu nie można się wstydzić – wszystko poszło świetnie. I tłumy ludzi, tłumy – wiele osób siedzących na podłodze.  Wygraliśmy z wieloma imprezami w Krakowie i z ładną pogodą. Słuchacze wybrali Piazzollę. 

Wydarzenie to potwierdziło moją tezę, że kultura coraz bardziej powinna się kocentrować na projektach i tam powinno się pojawiać wsparcie finansowe podatników ( o tym się pisze: na to miasto powinno dawać pieniądze). Nie na instytucje,  ale na projekty. Wszyscy, z kim rozmawiałam, z tą koncepcją się zgadzają, ale zobaczymy, co się będzie działo w praktyce, kiedy rzozpocznie się wprowadzanie nowego sposobu finansowania kultury.

PS Muzyka Piazzolli, mam nadzieję, wróci do Krakowa za rok.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *