“Źródłem bogactwa narodów jest praca.” Adam Smith

Dostałam list od Andrzeja Sadowskiego, wiceprezesa Centrum im. Adama Smitha, jednego z niewielu ludzi, którzy w Polsce rozumieją mechanizmy gospodarki i jej znaczenie dla rozwoju kraju. Pozwalam sobie na załączenie fragmentu tej korespondencji. Właściwie nie mogłabym lepiej tego ująć więc posłużę się słowami Andrzeja:

"Dramatyczne w polskiej sytuacji jest to, że jak można było zauważyć, łatwiej było przekonać IRA do zarzucenia terroryzmu, niż własną elitę polityczną do odblokowania przedsiębiorczości i przywrócenia wolności gospodarczej. Rządy niweczą cywilizacyjną szansę porównywalną z historycznym odzyskaniem niepodległości i zachowują się wobec przedsiębiorców tak, jak "pobożny mędrzec nauczał, że łowiąc ryby, ratuje je od utonięcia".

Polecam: www.smith.pl

PS Koncertu w niedzielę nie będzie , ponieważ w "Jaszczurach" nie ma fortepianu a bez niego koncert nie ma sensu. Interesujące jest jedynie to, że organizatorzy przez długi czas omawiając przebieg koncertu i publikując plakaty zapomnieli, że…nie mają fortepianu. Szkoda.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *