Chaos zorganizowany (?)

1. Chaos ogólnopolski:  NIK obawia się, że fundusze strukturalne, jakimi Polska dysponuje od 2004 roku nie zostaną wykorzystane, dotyczy to zwłaszcza środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Czytałam ten raport w dostepnych fragmentach. NIK podsumowuje: przepisy są niestabilne, wielokrotnie zmieniane, procedury wdrażania nieelastyczne, a system przeregulowany.  W praktyce jest jeszcze gorzej. W całości specjalność urzędniczo-polska. 20% więcej wymagań niż ma ich Niemiec, Francuz czy Włoch. Słowem "chaos zorganizowany".

2. Chaos regionalny: sytuacja staje się coraz bardziej gorąca. Bardzo wiele telefonów. Każdy zachowuje się tak, jakby wczoraj świat się dowiedział o wyborach, końcu kadencji itp. Po ulicach ganiają brygady polujące na kandydatów na prezydenta miasta (uwaga: Roman Kluska nie poddał się i uciekł), radnych dzielnic (radnych miasta jest w nadmiarze!!), i innych kandydatów. Słowem "chaos zorganizowany". A może ktoś na tym chaosie się wypasie. No, no.

Opowieść niemoralna. Dzisiaj młoda dziewczyna opowiedziała mi historię wielce niemoralną o asystentach posłów partii, powiedzmy na przykład, której już nie ma. Młodzi ci ludzie wykradali swoim szefom klucze, kopiowali je a nastepnie oryginały zwracali do kieszeni posłów – zdobywając w ten sposób pełnię wiedzy i władzy. Boże mój, wielu o tych praktykach wiedziało a nikt nic nie zrobił. A "asystenci" mają się dobrze, rozbudowując , jak mniemam, metody swoich działań o nowe aspekty. No ale może to jedynie plotki. Dziwny jest ten świat. Dziwny bo nikomu nic się nie chce robić a wielu jedynie z zażenowaniem się odwraca.

Lojalny (od fr.loyal "prawy" z łac. legalis) – prawomyślny, wierny prawowitemu rządowi albo monarsze; wierny i oddany jakiejś instytucji albo. osobie, uczciwy, prawy, rzetelny w stosunkach z ludźmi  patrz. Wł.Kopaliński: Słownik wyrazów obcych.

POLECAM DLA ZAINTERESOWANYCH FUNDUSZAMI: www.nowehoryzonty.malopolska.pl

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *