Zamiast interpelacji

Okazuje się, że o wiele szybciej, niż moje interpelacje dociera do prezydenta treść niniejszego blogu. I szybciej otrzymuję odpowiedzi. Będę więc wykorzystywała blog do tego, aby zapytać o sprawy, które mnie interesują. Tak więc w blogu będę powtarzała treść najważniejszych interpelacji.

Tak więc zaczynam: zapytam w interpelacji pana prezydenta o to, jak to się stało, że kamienica Rynek Podgórski 3 (bedąca pod nosem Wydziału Architektury) zaczęła bardzo duży remont nie mając na niego zgody wydziału, w  bardzo niejasnej sytuacji prawnej (remont zaczęła osoba, która ma niewielki procent udziałów). Jeśli ktoś sie nie boi i tak się zachowuje – to znaczy, że ma gdzieś prawo i nie za bardzo poważnie traktuje zarządzanie miastem. Dalej zapytam prezydenta jak wzrosły zobowiązania pana Artura, który jest miastu winien ponad 1 milion złotych za wynajęcie od miasta lokalu pt.Molier na ulicy Szewskiej. Jest winien pieniądze i pomimo tego po raz kolejny wygrał przetarg na lokal, za wynajęcie którego nie zapłacił (ba nie płacił latami)i znów (zapewne) powiększa dług. Interpelację już złożyłam; odpowiedzi nie otrzymałam. Dalej zapytam o sytuację osób zameldowanych przy Małym Rynku 5-6. Przypominam swoją interpelację: 22 lutego zapytałam prezydenta:

“We wrześniu 2010 pan prezydent pozamieniał 2 lokale użytkowe między współwłaścicielami nieruchomości na Małym .Rynku numer. 5 i 6 na lokale przy Jana 2. W czasie planowania odzyskania kamienic na Małym .Rynku. 5 i 6 na potrzeby Centrum Nauki, tj.  dokładnie od 27 stycznia 2009  został tam zameldowany S. P. (według dokumentów zameldowanie jest na okres do 01.04.2013.)[..] Ponieważ zarówno budynek Mały.Rynek. 5 jak i Mały .Rynek.6 są w zarządzie ZBK, to bardzo interesujące jest, kto w ZBK i na jakiej podstawie wydał zgodę na to zameldowanie. Z ksiąg wieczystych nieruchomości Mały.Rynek 5 i 6  wynika, że w tych budynkach nie ma podziału fizycznego budynków, a aktualnie 15/16 ma Gmina Kraków i reszta, tj. 1/16 pozostaje w rękach prywatnych. W tym samym czasie (styczeń 2009) wyżej wspomniany, świeżo zameldowany S. P. był współwłaścicielem 1/8 innej nieruchomości. Poza tym ma dom w Bielsku-Białej, jest i był właścicielem biur nieruchomości.W dniu 3 lutego bieżącego roku Komisja Mieszkalnictwa zatwierdziła wynajęcie przez Gminę Kraków lokalu mieszkalnego położonego przy Placu Juliusza Kossaka 2/2 w Krakowie  w zamian za lokal przy Małym Rynku 5-6/5a (opinia nr 3/2011 z 3 lutego 2011). Nie umieszczono informacji kto jest osobą, która uzyskała zamianę. W dokumencie z dnia 3 lutego również nie ma umieszczono nazwiska.[…]

Zapytam więc, co się stanie z osobami zameldowanymi przy Małym Rynku w sytuacji, kiedy Gmina będzie chciała sprzedać kamienice? Czy pan S.P. dostanie lokal w zamian za swoje mieszkanie?

Ciąg dalszy interpelacji na blogu nastapi. Może nastąpi…

 

 

           

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *