Zamiast interpelacji

Okazuje się, że o wiele szybciej, niż moje interpelacje dociera do prezydenta treść niniejszego blogu. I szybciej otrzymuję odpowiedzi. Będę więc wykorzystywała blog do tego, aby zapytać o sprawy, które mnie interesują. Tak więc w blogu będę powtarzała treść najważniejszych interpelacji.

Tak więc zaczynam: zapytam w interpelacji pana prezydenta o to, jak to się stało, że kamienica Rynek Podgórski 3 (bedąca pod nosem Wydziału Architektury) zaczęła bardzo duży remont nie mając na niego zgody wydziału, w  bardzo niejasnej sytuacji prawnej (remont zaczęła osoba, która ma niewielki procent udziałów). Jeśli ktoś sie nie boi i tak się zachowuje – to znaczy, że ma gdzieś prawo i nie za bardzo poważnie traktuje zarządzanie miastem. Dalej zapytam prezydenta jak wzrosły zobowiązania pana Artura, który jest miastu winien ponad 1 milion złotych za wynajęcie od miasta lokalu pt.Molier na ulicy Szewskiej. Jest winien pieniądze i pomimo tego po raz kolejny wygrał przetarg na lokal, za wynajęcie którego nie zapłacił (ba nie płacił latami)i znów (zapewne) powiększa dług. Interpelację już złożyłam; odpowiedzi nie otrzymałam. Dalej zapytam o sytuację osób zameldowanych przy Małym Rynku 5-6. Przypominam swoją interpelację: 22 lutego zapytałam prezydenta:

“We wrześniu 2010 pan prezydent pozamieniał 2 lokale użytkowe między współwłaścicielami nieruchomości na Małym .Rynku numer. 5 i 6 na lokale przy Jana 2. W czasie planowania odzyskania kamienic na Małym .Rynku. 5 i 6 na potrzeby Centrum Nauki, tj.  dokładnie od 27 stycznia 2009  został tam zameldowany S. P. (według dokumentów zameldowanie jest na okres do 01.04.2013.)[..] Ponieważ zarówno budynek Mały.Rynek. 5 jak i Mały .Rynek.6 są w zarządzie ZBK, to bardzo interesujące jest, kto w ZBK i na jakiej podstawie wydał zgodę na to zameldowanie. Z ksiąg wieczystych nieruchomości Mały.Rynek 5 i 6  wynika, że w tych budynkach nie ma podziału fizycznego budynków, a aktualnie 15/16 ma Gmina Kraków i reszta, tj. 1/16 pozostaje w rękach prywatnych. W tym samym czasie (styczeń 2009) wyżej wspomniany, świeżo zameldowany S. P. był współwłaścicielem 1/8 innej nieruchomości. Poza tym ma dom w Bielsku-Białej, jest i był właścicielem biur nieruchomości.W dniu 3 lutego bieżącego roku Komisja Mieszkalnictwa zatwierdziła wynajęcie przez Gminę Kraków lokalu mieszkalnego położonego przy Placu Juliusza Kossaka 2/2 w Krakowie  w zamian za lokal przy Małym Rynku 5-6/5a (opinia nr 3/2011 z 3 lutego 2011). Nie umieszczono informacji kto jest osobą, która uzyskała zamianę. W dokumencie z dnia 3 lutego również nie ma umieszczono nazwiska.[…]

Zapytam więc, co się stanie z osobami zameldowanymi przy Małym Rynku w sytuacji, kiedy Gmina będzie chciała sprzedać kamienice? Czy pan S.P. dostanie lokal w zamian za swoje mieszkanie?

Ciąg dalszy interpelacji na blogu nastapi. Może nastąpi…

 

 

           

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *