Najważniejsze kobiety w świecie

Według magazynu “Forbes” najbardziej wpływową kobietą w świecie jest … amerykańska pierwsza dama Michelle Obama. Drugie miejsce zajęła Irene Rosenfeld, szefowa wartego 30 miliardów giganta Kraft Foods. Zaraz potem znalazła się  Oprah Winfrey. Dopiero 4 i 5 miejsce to bezpośredni świat polityki: 4 – Angela Merkel, a 5 –  Hillary Clinton.

Morał z przypowieści: najpotężniejsza kobieta świata jest jedynie (!) żoną prezydenta. A pani kanclerz Niemiec na miejscu 4. Chociaż przypomina mi się dowcip, który kiedys słyszałam. Państwo Clintonowie jadą przez Stany Zjednoczone i na jednej ze stacji benzynowych przedziera się przez szeregi ochroniarzy właściciel stacji, który okazuje sie być dawnym adoratorem pani Clinton. Pan Clinton mówi do żony: Popatrz kochanie gdybyś wyszła za niego, byłabyś teraz żoną właściciela stacji benzynowej, a jesteś panią prezydentową. a na to Hillary Clinton: Popatrz kochanie na to z innej strony; gdybym wyszła za niego, to on byłby prezydentem USA, a ty mógłbyś być właścicielem stacji benzynowej. I to może jest kolejne dno sondażu magazynu “Forbes”.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *