Sacrum Profanum w Krakowie

Byłam na koncercie inaugurującym festiwal Sacrum Profanum. I, co mi przykro stwierdzić, wynudziłam się okrutnie.  Dwugodzinny koncert zespołu z Islandii.  Oprawa plastyczna koncertu interesująca (światła polskiej oprawy – bardzo dobre). Jak napisano w programie, zespół zrodził sie z inspiracji Aphex Twin, ale to jednak było coś innego. W przerwie ktoś powiedział, że tak to jest, ludzie z północy swiata tak grają. Pomyślałam sobie, że jednak nigdy nie nudziłam się przy Griegu. No może ci z Norwegii są inni i ich muzyka nie jest tak monotonna. I sprawdziłam. Znalazłam kompozytora z Islandii Hilmara Örn Hilmarssona. I rzeczywiście, jego muzyka jest też taka melancholijna. Może rzeczywiście ci z północy tak właśnie komponują i odbierają świat.

PS Oczywiście, bez żadnych podejrzeń o propagowanie w czasie koncertu imion i nazwisk – na jednym slajdzie ogromne nazwisko jedynego i podstawowego sponsora, czyli Jacka M. prezydenta, a na drugim, równie dużym, nazwisko i imię dyrektora artystycznego (co, przyznaję rzadko się zdarza). A my zwykli podatkodajcy czymże jesteśmy, to pan prezydent przecież dał pieniądze, a pan dyrektor je wykorzystał. Skromności więcej Panowie!!

polecam:http://www.instytutobywatelski.pl/wydarzenia/124/jantos_zbyt_inteligentne_dzieci

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *