Przedwyborcze niespodzianki PISu

Kto by pomyślał, że dzisiaj wydarzy się to, co się stało. PIS wykluczył ze swoich szeregów Joannę Kluzik-Rostowską i Elżbietę Jakubiak.Decyzję o wykluczeniu posłanek podjął Komitet Polityczny partii. Jako powód usunięcia obu posłanek podano naruszanie statutu i działanie na szkodę PiS. Szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak powiedział, że decyzję o wykluczeniu Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak Komitet Polityczny podjął jednogłośnie(!!) 

– Ponieważ  obie panie naruszały statut PiS, działały na szkodę partii, Komitet Polityczny podjął decyzję o ich wykluczeniu. Decyzja została podjęta w trybie nagłym .Zdaniem szefa klubu PiS, Kluzik-Rostkowska i Jakubiak spowodowały, że mimo samorządowej kampanii wyborczej “od kilku dni obserwujemy debatę na temat wewnętrznych relacji w partii”. Jak podkreślił, taka debata nie powinna być obecna w mediach, szczególnie podczas kampanii samorządowej.

Zapewne PIS zwiera szeregi. Karze tych, którzy pozwalają sobie na własne komentarze, którzy stają się zbyt samodzielni w myśleniu. Jest to więc memento dla pozostałych. Pokazując taką postawę prezes zwiera szeregi ortodoksów. Wyborcy będą wiedzieli, że prawo do racji ma w tej partii tylko jedna osoba.  Zapewne do tej sytuacji ktoś się szczególnie przyłożył wewnątrz partii. Być może ktoś, kto był zaniepokojony powstająca autonomią przede wszystkim Kluzik-Rostowskiej. No cóż, łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Kto się chce bawić w politykę, niech nie próbuje zrozumieć mechanizmów. Są one dziwne, niezbyt zrozumiałe dla zwykłego śmiertelnika. Zazwyczaj przeanalizowane i absolutnie bezwzględne. Niekiedy bywa, że nietrafione. Ale to pokaże historia.

PS Jakież to są dziwne mechanizmy pokazuje stosunek partii do Kurskiego. On, jak powiedziano, nie rozpoczął publicznej debaty, czytaj. na razie nikogo nie uwiera tak, jak Kluzik-Rostowska. I proszę, poleciały kobiety z PISu, na które tak stawiano, eksponowano, pokazywano. A Kurski poza sprawą i został…

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *