Tytuł 166

Przeczytałam dzisiaj dwie kolejne książki poświęcone bonowi edukacyjnemu. Nie tracę nadziei, że to rozwiązanie dla edukacji znajdzie zastosowanie nie tylko w Krakowie ale i w całej Polsce.

Przeczytałam też tekst Andrzeja Olechowskiego (umieszczony w Gazecie Wyborczej– piątek 19 stycznia), w którym autor zamieszcza wiele pytań skierowanych do Bronisława Komorowskiego odpowiedzialnego za program PO. Olechowski zadaje te same pytania, które towarzyszą wielu z nas: Co się stało z programem PO, gdzie można znaleźć to, z czego Platforma powstała? Czy w imię populizmu zatraciła wszystko, co było w niej najbardziej oryginalne i dzięki czemu uzyskała swoją pozycję? I dokąd zmierza. I tamże znajduje się ważne, moim zdaniem, miejsce, w który Olechowski przestrzega: "Jeśli nie przedstawi [PO] jasnego programu, to stanie się propozycją dla oportunistów i karierowiczów, a nie dla poważnych obywateli".

Cytat na następny tydzień:"Umiarkowane opodatkowanie jest sprawiedliwe. Mam tu na myśli zbieranie funduszy na wspólne cele: policję, obronę narodową. Na takie cele pobieranie podatków jest usprawiedliwione. Jeśli natomiast rządy zaczynają podnosić obciążenia podatkowe i sami czerpią z tego zyski, jest to niemoralne. I z punktu widzenia tradycyjnej katolickiej moralności nie jest grzechem niepłacenie podatków, gdy socjalistyczne rządy dążą do przywłaszczenia 50 czy 60 proc. wszystkich naszych dochodów. To stanowczo za dużo" bp. Richard Williamson z Bractwa Świętego Piusa X,

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *