Mirek Dzielski – polski liberał. “Kapitalizm da wolność i dobrobyt.”

W wydaniu sobotnio-niedzielnym " Rzeczpospolitej" ukazał się tekst Andrzeja Sadowskiego poświęcony Mirkowi Dzielskiemu. W sobotę została odsłonięta tablica poświęcona Dzielskiemu. Dowiedziałam się od wdowy, pani  prof.Dzielskiej, że Mirosław Dzielski – wybitny liberał polski, został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim przez…prezydenta Kaczyńskiego. Nikt wcześniej, a było wielu kolegów Mirka ministrami i VIPami, nie pomyślał o tym, aby w ten sposób  nagrodzić jego znaczący wkład do mysli liberalnej.  Przeydent dał i śmiem podejrzewać, że Dzielskiego nie doczytał do końca (albo może nie zaczął czytać??).

Sadowski napisał" Mirosław Dzielski jako chrześcijański liberał wierzył, że kapitalizm da wolność i dobrobyt, że nie jest tylko wolnym rynkiem, ale "systemem konstytuowanym również przez wartości chrześcijańskie".

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *