Grunwald czy Jarocin

Po jednej stronie czekało 20 tysięcy wojowników, po drugiej było 30 tysięcy. Jedna z największych krwawych rzezi w średniowieczu. Zginęło ponad osiem tysięcy ludzi. Bitwa zmieniła mapę polityczna Europy, ale to było 600 lat temu. Nie za bardzo rozumiem fascynacji tym wydarzeniem. Zachwyt nad rzezią, wojną. Rekonstrukacja bitwy za olbrzymie pieniądze podatników, kiedy należy jak najszybciej zabezpieczyc wały przed kolejnymi powodziami. W Krakowie wszyscy (na czele ze mna) obśmialiśmy inscenizaję wyprawy Sobieskiego pod Wiedeń, a tutaj mamy Grunwald (?!) .

PS Zjednoczenie Patriotyczne “Grunwald” – polskie stowarzyszenie polityczne o charakterze komunistyczno-narodowym. Powstało z inicjatywy frakcjiPZPR (tzw. “beton” lub frakcja Albina Siwaka), która oskarżana była o antysemityzm i zwalczanie opozycji. Wspierane przez Komitet Warszawski PZPR. ZP”G” rozwiązało się w 1995.

A więc ja wybieram Jarocin, który też dzisiaj rusza!!! Pozdrawiam mądre władze Jarocina.

Make love not war.

 

 

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *