Aktywność zawodowa POlaków

·   Obecnie pracuje w Polsce zaledwie 58% osób w wieku produkcyjnym. W 2030 roku ten odsetek powinien wzrosnąć do 70%. Ma to zapewnić większa elastyczność prawa pracy oraz zachęt podatkowych dla osób aktywnie poszukujących pracy lub starających się przekwalifikować.

   PS.

   Wygląda na to, że kobieta może zostać liderem krakowskiej PO. Patrzę i słucham i zdaje się, że przygotowania kolegów idą w ta stronę. Koleżeństwo, powodowane jakimś zbiorowym instynktem, wciąż nie szuka lidera, ale osoby, którą będzie można powodować. A może czas autentycznych przywódców z charyzmą już się skończył, a może Polska nie ma szczęścia do takich ludzi, a może Polacy owej charyzmy nie chcą widzieć i tylko lansują tych, którzy są  dobrzy do manipulacji? Wiele pytań a moja wiedza za mała.Opis dotyczy nie tylko z sytuacji w mojej rodzimej partii, ale w ogóle, we wszystkich innych.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *