Aktywność zawodowa POlaków

·   Obecnie pracuje w Polsce zaledwie 58% osób w wieku produkcyjnym. W 2030 roku ten odsetek powinien wzrosnąć do 70%. Ma to zapewnić większa elastyczność prawa pracy oraz zachęt podatkowych dla osób aktywnie poszukujących pracy lub starających się przekwalifikować.

   PS.

   Wygląda na to, że kobieta może zostać liderem krakowskiej PO. Patrzę i słucham i zdaje się, że przygotowania kolegów idą w ta stronę. Koleżeństwo, powodowane jakimś zbiorowym instynktem, wciąż nie szuka lidera, ale osoby, którą będzie można powodować. A może czas autentycznych przywódców z charyzmą już się skończył, a może Polska nie ma szczęścia do takich ludzi, a może Polacy owej charyzmy nie chcą widzieć i tylko lansują tych, którzy są  dobrzy do manipulacji? Wiele pytań a moja wiedza za mała.Opis dotyczy nie tylko z sytuacji w mojej rodzimej partii, ale w ogóle, we wszystkich innych.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *