Manipulacja mediów cd.

Jeden z dzienników krakowskich dzisiaj na pierwszej stronie umieścił olbrzymi tytuł: Niepokojące wyniki kontroli w prywatnych przedszkolach.W tekście pojawia się bardzo ważny fragment, gdzie dziennikarz cytuje wypowiedź dyrektora placówki prywatnej: " pani wizytator sprawiała wrażenie, jakby koniecznie coś chciała na nas znaleźć" W tej chwili rodzice zaczynają dokonywać wyboru przedszkoli dla swoich dzieci. Tak więc jest to dla nich  bardzo istotna wiadomość. Nikt nie doczyta tekstu, ale tytuł wryje się w pamięć. I znów spotykamy się z bardzo nieelegancką manipulacją dziennikarską. Rządzą nami media. Nie będę powtarzała argumentów kiedyś przytoczonych.

PS Przypomnało mi się, jak parę lat temu, w mojej szkole pojawiała się co miesiąc pani z sanepidu. Szukała i zalecała, szukała i znów zalecała coś innego. Wreszcie nie wytrzymałam i zapytałam ją ileż czasu poświęca wizytując tak regularnie podległe sobie placówki. I wtedy pani powiedziała, "o nie, ja tylko tak drobiazgowo sprawdzam placówki niepubliczne, ponieważ te publiczne nie maja pieniędzy na kary". Powiedziałam pani, że moja firma nie otrzymała żadnych zaleceń i nie zapłaciła żadnej kary i jeśli nie przestanie mnie nękać, to złożę zażalenie do jej przełożonych i … pani przestała. Nie muszę dodawać, że moja niepoprawność biznesowa nie pozwoliła na danie pani żadnych dowodów sympatii zwanych powrzechnie i niezbyt ładnie "łapówkami".

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *