Tytuł 23

Koniec roku 2008, a tutaj pomiędzy Izraelem a Gazą napięcie rośnie. Zdjęcia w telewizji takie jak zwykle, zdjęcia wojenne. Ginący ludzie, małe dzieci, takie jak zwykle. Rozpacz ludzi, jak zwykle. Z naszego miejsca rzeczy niewyobrażalne. Niby tak niedaleko a jednak.

Jutro nadzwyczajna sesja rady miasta dotycząca wydatków, które miały być,  a nie zostały wykorzystane w mijającym roku. Powstaje i tutaj dużo pytań z tym podstawowym: dlaczego tak się stało? I jaki z tego wniosek dla zarządzających miastem? I dla rady, co by nie powiedzieć organu decyzyjnego (przynajmniej w prawie!!)

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *