Tytuł 45

Hurry N.Rothbard w "Manifeście libertariańskim" pisząc o modelu oświaty porównał go do przemysłu wydawniczego. "Rynek czasopism, który jest względnie wolny, oferuje pisma wszelkich rodzajów, które odpowiadają najróżniejszym gustom i zapotrzebowaniom konsumentów… Gdyby ukazywało się tylko jedno pismo, wybuchałyby walki i spory o to, czy czasopismo ma byc konserwatywne czy liberalne, czy socjalistyczne, o to, jak dużo miejsca poświęcić literaturze i brydżowi itd."

Gdyby oświata była wolna czytaj prywatna, to każda grupa rodziców stanowiłaby klientelę innego rodzaju szkoły. Powstawałaby różnorodność, która nikomu nie czyniłaby krzywdy, a różnorodność to konkurencja …. Takie sobie dywagacje wakacyjne. Czytam Rothbarda dalej.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *