Kto pyta o etykę w biznesie

Michal Wojciechowski – "Moralna szansa przedsiebiorczosci" (fragment ksiazki prof. Michała Wojciechowskiego "Moralna wyzszosc wolnej gospodarki")

"(…) Rodzi sie czasem pytanie, czy przedsiebiorca moze w ogóle wytrwac w uczciwosci. Przestrzeganie zasad moralnych naraza go na straty materialne i stawia w gorszej pozycji niz nieuczciwych konkurentów. Wiernosc zasadom istotnie naraza na ryzyko. Dotyczy to jednak kazdego rodzaju pracy i kazdego zycia ludzkiego. Przeciez urzednik, nauczyciel, policjant, który wyzej stawia przykazania Boze niz rozmaite naciski, tez wystawia sie na klopoty. Etyka chrzescijanska prowadzi do dobra, ale nie sluzy ulatwianiu zycia…"

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *