Tytuł 93

Dostałam list, po ukazaniu się w mediach informacji o mojej i radnego Bartka Gardy poprawki dotyczącej zmian w finansowaniu instytucji kultury. List cytuję:

Szanowna Pani,
przeczytałem właśnie w "Gazecie Wyborczej" artykuł "Radni chcą pobudzić instytucje kulturalne" o proponowanych – także przez Panią – zmianach w sposobie finansowania kultury. Gratuluję pomysłu, który całkowicie popieram, gratuluję także odwagi i będę trzymał kciuki za jego powodzenie. I proszę nie przejmować się krytycznymi głosami dyrektorów instytucji kultury – w oczywisty sposób bronią oni wygodnego dla nich status quo. Zresztą tego typu zmiany muszą budzić opór w uśpionym środowisku artystycznym.
 

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *