Tytuł 131

Trudne jest prowadzenie firmy. Nikt, kto nie miał takich doświadczeń tego nie zrozumie. . Zatrudniłam do pracy anglistkę. Rozmawiałyśmy o sprawach związanych z pracą w Polsce. I ona powiedziała mi, że kiedys prowadziła własną firmę, była tzw. małym przedsiębiorcą i już nigdy tego więcej nie zrobi…teraz jest pracownikiem u kogoś i bardzo sobie to ceni. Więc jak zachęcać tych następnych, aby wspierali swoją działalnością przedsiębiorczość. Pomiędzy hutą a niewielkim przedsiębiorstwem nie ma żadnych różnic – traktuje się je jak równorzędne firmy.  W Polsce nie docenia się wartości małych firm. Największe mocarstwa gospodarcze świata budują swoją potęgę na małych firmach. Tyle się mówi o MŚP, ale poza deklaracje nikt nie wychodzi.

Bylyśmy na koncercie Joe Cockera. Muzyka i kondycja wielkiego artysty – świetne. Organizacja koncertu skandaliczna. Bilety drogie a organizatorzy trzymali nas , tych którzy zapłacili za bilety nie 200 zł (to był tzw. sektor VIPów) ale nieco mniej – za barierą, poza trawą boiska. Poziom organizacji koncertu – dożynki w małej wsi. W dzisiejszych czasach stosowanie duzych ekranów, na których widzi się artystę jest normalne, nie świadczące o wyjatkowych luksusach. Tutaj ekranu nie było. Zobaczyłam nieco Cockera dzięki wypożyczonej lornetce. To jest kolejny dowód na to, że powinna być w Krakowie odpowiednia sala widowiskowa, gdzie będzie się organizowało koncerty. Inaczej dalej będą koncerty na poziomie wczorajszego. Trochę wstyd.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *