Tytuł 148

Co zrobiono z tzw. "Pakietem Kluski"? Wiceminister skarbu, który koordynuje prace nad "Pakietem", opóźnienia prac wdrażających projekt tłumaczy….oporem biurokratycznej machiny.  W Ministerstwie Gospodarki stwierdzono, że "jedno okienko", czyli uproszczona forma zakładania firmy, nie będzie funkcjonować prawidłowo. W efekcie protestów urzędników, część planów Pakietu Kluski nie zostanie wprowadzona w życie. Według Banku Światowego, Polska jest na 74 miejscu krajów, gdzie biznes prowadzi się najłatwiej. Sama coś wiem na ten temat. A więc znów biurokracja górą.

Architekci z Florencji wygrali projekt na muzeum sztuki współczesnej w dawnej fabryce Schindlera. I co dalej? Jak zamierza zachować się prezydent miasta, aby przekonać mieszkańców do tej koncepcji? Mnie nie musi. Projekt Claudio Nardiego podoba mi się i miejsce przeznaczone na muzeum także. Ale tu zaczyna się  dyskusja.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *