Tytuł 148

Co zrobiono z tzw. "Pakietem Kluski"? Wiceminister skarbu, który koordynuje prace nad "Pakietem", opóźnienia prac wdrażających projekt tłumaczy….oporem biurokratycznej machiny.  W Ministerstwie Gospodarki stwierdzono, że "jedno okienko", czyli uproszczona forma zakładania firmy, nie będzie funkcjonować prawidłowo. W efekcie protestów urzędników, część planów Pakietu Kluski nie zostanie wprowadzona w życie. Według Banku Światowego, Polska jest na 74 miejscu krajów, gdzie biznes prowadzi się najłatwiej. Sama coś wiem na ten temat. A więc znów biurokracja górą.

Architekci z Florencji wygrali projekt na muzeum sztuki współczesnej w dawnej fabryce Schindlera. I co dalej? Jak zamierza zachować się prezydent miasta, aby przekonać mieszkańców do tej koncepcji? Mnie nie musi. Projekt Claudio Nardiego podoba mi się i miejsce przeznaczone na muzeum także. Ale tu zaczyna się  dyskusja.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *