Astor Piazzolla w Krakowie

Bardzo serdecznie zapraszam  na pierwszą i jedyną w Polsce tak rozbudowaną pod względem formy i treści prezentację muzyki Astora Piazzolli. Argentyński twórca tang, niezwykle popularny w całym świecie a także i w Polsce stanie się bohaterem „Dni Tanga. Muzyka Piazzolli w Krakowie” w dniach 10- 13 maja 2007 roku. Z jego muzyką zetkniemy się w wielu miejscach: na scenie teatru, w klubach, w kabaretach. Będzie czytana, przez wybitnych aktorów krakowskich poezja poświęcona tangu, tango będzie tańczone i przede wszystkim grane. Pomysł stworzenia z Krakowa miasta tanga, zrodził się 16 lutego, tego roku, kiedy byłam na koncercie muzyki Piazzolli i zobaczyłam, jak duże zainteresowanie towarzyszy temu wydarzeniu. Jeśli ludzie chcą słuchać muzyki – to trzeba im ją dawać w jak najlepszym wykonaniu. I pomysł mój się urzeczywistnił. Uprzejmie zapraszam na stronę: WWW.krakow.pl,( jest napewno trzeba poszukać!!!), gdzie możecie Państwo poznać program pierwszych Dni Tanga, po których, mam nadzieję, będą następne, w kolejnych latach. Najtrudniej zacząć, a to mamy już za sobą.

PS Jest to część moich dwóch pomysłów:

1. chciałabym, aby w przyszłości Kraków zaczął dla melomanów kojarzyć się z muzyką Astora Piazzolli – tak więc w przyszłym roku zaprosimy najwybitniejszych muzyków z całego świata i przyjedzie do nas publiczność też z całego świata

2. zrealizowany projekt  ma być potwierdzeniem tego, że uzasadnione jest wspieranie WSZELKICH projektów artystycznych a nie dotowanie skostniałych, uśpionych instytucji kulturalnych dostających regularne wpłaty od miasta.  Jeśli wiesz, że za miesiąc i kolejny miesiąc dostaniesz kasę, bez względu na to, co zrobisz, to dla wielu jest to uśpienie, trwanie w letargu. Konkurencja jest twórcza i pobudza inicjatywę. Musisz walczyć o swoje miejsce i o przetrwanie i za to ci zapłacą. Jeśli stworzysz coś, co się spodoba zapłacą ci więcej…etc,etc. Proste, sztuka też wymaga inspiracji a może nią być także i pieniądz. Większość dzieł wybitnych kompozytorów była tworzona na zmówienie, z nadzieją na sutą zapłatę. Ale któż o tym dzisiaj pamięta.

Autor

jantos

Moje życie zawodowe jest z pracą ze studentami. Ukończyłam dwa fakultety, ale już pod koniec drugiego rozpoczęłam pracę na uczelni (najpierw na AGH, potem przez 40 lat na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ale także przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; przez 22 lata byłam radną Krakowa (wiceprzewodniczącą Rady Miasta, a potem przez dwie kadencje przewodnicząca Komisji Kultury)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *