"Nadrzeczywistość’

_src_9503fotografia_krajobraz_mgla2

Nie wiem, czy „nierzeczywistość”, czy „nadrzeczywistość”, w każdym razie to, co wirtualne zdaje się być bardzie prawdziwe, niż to co … zmysłowo poznawalne.

Parę dni temu napisałam na facebooku, korzystając z jakiegoś tam programu, dowcip pod tytułem „Małgorzata Jantos konsulem RP na Madagaskarze”.

Szanowni Państwo dostałam prawie dwadzieścia telefonów, czy jest to prawda? Kiedy wyjeżdżam etc. Informacja została rozpropagowana i wiele osób mówiło mi, że w to uwierzyli.

Pomyślcie Państwo – co można napisać w mediach społecznościowych. WSZYSTKO.  Panu X wyrosła trzecia noga w czasie snu, a rano poczuł się, jak robak i …ludzie to kupią.

Rozmyły nam się te rzeczywistości, ale wiedział już o tym Fryderyk Nietzsche pisząc, że nie nie ma historii, a są jedynie interpretacje.

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *