Najbardziej innowacyjne miasta świata.

Coroczny ranking stu największych pod względem innowacji miast, zdominowały w tym roku metropolie Europy i Ameryki Północnej. Ważna zmiany nastąpiła na szczycie: ubiegłoroczny lider spadł na 3 pozycję.

Renomowana agencja 2thinknow co roku prezentuje Innovation Cities Top 100 – czyli zestawienie inwestycyjnych miast świata. Jako kryteria autorzy biorą pod uwagę aktywa kulturalne metropolii, infrastrukturę oraz udział w globalnych projektach gospodarczych i handlowych. Jak się Państwo domyślacie, nie ma w rankingu żadnego miasta z Europy Środkowej i Wschodniej. Ubiegłoroczny, wspomniany wyżej lider to Paryż. W tym roku liderem jest Boston, potem San Francisko, Paryż, Nowy York, Wiedeń i Amsterdam (!). Nie ma w pierwszej dziesiatce nie tylko Krakowa, ale i Londynu. Może pocieszeniem będzie to, że Amsterdam stał się ostatnio naszym miastem partnerskim, więc może się czegoś nauczymy.:))

Autor

jantos

Przez 23 lata prowadziłam działalność gospodarczą, byłam członkiem prezydium Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie ; cały czas pracuję na Uniwersytecie Jagiellońskim (lubię moją pracę ze studentami, oni chyba też ze mną ;) ); jestem członkinią Komisji Historii Medycyny PAN; od 2002 roku jestem radną miasta Krakowa (byłam wiceprzewodniczącą Rady Miasta, przewodniczącą Komisji Kultury). Więcej biograficznych informacji na www.jantos.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *